top of page

BIST-100 Teknik Görünüm

Endeks sabahleyin yatay bir açılışla güne başladı. Düzeltmeler yaparak 1421 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Günü 1413 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi genel olarak yukarı yönlü hareketlerde artış gösterdi. Kuvvetli direnç olarak gördüğümüz 1416 seviyesinin test edilmiş olması ve aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi beyaz yükselen trende gelinmiş olması toparlanma sürecine girebilme ihtimalimizin oluşması dolayısıyla önemli. 1416-1425 direnç bölgesini takip ediyorduk. Bu direnç bölgesinin yukarı geçilmesi yeni dirençleri gündeme getirebilir.
İşlem hacminde artış görülmesi ve 1462 direnci üzerine çıkılası durumunda endekste toparlanma sürecine girilebilir fikrimi hala koruyorum.
Direnç olarak yukarı yönlü hareketlerde 1430 - 1441 - 1463 - 1473 seviyeleri önemli görülmektedir.

Aşağı yönlü hareketlerde ise destek olarak 1402 - 1370 - 1345 - 1297 seviyeleri önemlidir.


Bu dönemde destek bölgesinden yukarı yönlü harekete başlamış, hacminde artış görülen hisselere yoğunlaşmak ve kısa stoplarla piyasayı takip etmek daha sağlıklı olabilir. Bence şu anda bir karar bölgesinde bulunan endeks için aceleci davranmamakta fayda var. Belki kademeli olarak bir alım stratejisi izlenebilir. Daha öncede dediğim gibi piyasanın bir yere kaçtığı yok. Borsada fırsatlar bitmez.


Ali Erkan Tanacıoğlu

--------------------------------------------------------------------------------------------


“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Burada yer alan değerlendirmeler, yorum ve kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.


Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.” Yayınlanan çalışmalar teknik analiz ve temel analiz kriterlerine göre subjektif yorumlar içerir.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Endeks Yorumu

Comments


bottom of page