top of page

BIST-100 Teknik Görünüm 2.04.2021


Endeks cuma günü pozitif açılış yaparak 1438 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. 1438 direnç bölgesinden gelen satışlarla en düşük 1423 seviyesi görülürken kapanışın 1430 seviyesinden gerçekleştiğini görüyoruz. İşlem hacminin günlük bazda düşük seyrettiği görülürken haftalık işlem hacmi de önceki haftanın altında gerçekleşti. Daha önce 1433 seviyesinin önemli direnç olduğunu. Bu seviye üzerine çıkılarak kalıcılığın sağlanması ve hacimde artış görülmesi durumunda artık endeks toparlanmaya başladı ifadesini teknik olarak kullanabiliriz demiştik. 1438 seviyesine kadar yükseliş oldu fakat hacmin teyit etmediği bir hareket olması dolayısıyla geri çekilmeler yaşandı. Endekste hacim artmadığı sürece kısa vadeli hareketler görmeye devam edebiliriz.Saatlik grafikte geçen hafta kısa vadeli ortalamalar yukarı yönde toparlanma göstermişti ama işlem hacminin düşük olması nedeniyle yeni dirençlerin test edilemediğini gördük.


Saatlik grafikte 1412 - 1376 - 1355 ana destekler olarak görülmekte. Yukarı yönlü hareketlerde ise ana dirençler teknik olarak 1438 -1464 - 1495 seviyelerinde bulunmakta. Pivot seviyeleri dikkate aldığımızda 1412 destek hattına kadar geri çekilmeler normal karşılanabilir. Tabi bu geri çekilmelerde hacim artış göstermezse. Yani 1412 üzerinde kaldığımız sürece yukarı yönde bir toparlanma ümidimiz olabilir.


Aşağıda info yatırı tarafından hazırlanmış olan haftalık veri takvimi yer almaktadır. İngiltere ve Almanya pazartesi günü kapalı görünüyor. Bunun haricinde veri akışı ve haber akışlarına volatiliteye neden olabileceklerinden dolayı dikkat etmekte fayda var.Ali Erkan Tanacıoğlu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu eğitim dosyası veya rapor, Geist Trading Finansal Danışmanlık tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Geist Trading Finansal Danışmanlık, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Geist Trading Finansal Danışmanlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Geist Trading Finansal Danışmanlık ve tüm çalışanları herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım‐satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır.


Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Geist Trading Finansal Danışmanlık, raporların Internet üzerinden e‐mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Endeks Yorumu

Comments


bottom of page