top of page

BIST-100 Teknik Görünüm


Endekste bugün pozitif bir açılış oldu fakat en yüksek 1432 seviyesi görüldükten sonra gelen satışlarla 1394 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Takip ettiğimiz 1416 seviyesi etrafında dolanıyoruz. Özellikle öğleden sonra satışlarda hacmin artış kaydettiği görülüyor. Günlük bazda ise işlem hacmi zayıf seyretti. Teknik olarak önemli bir bölgedeyiz ve bu bölgede kararsızlığın hakim olduğunu görüyoruz.Grafikte destek direnç seviyelerinde bir değişim yok. Direnç olarak 1416 - 1430 - 1441 - 1463 seviyeleri önemli görülüyor.

Destek olarak ise 1383 - 1370 - 1345 - 1321 seviyeleri önemli.


Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere 5 dk lık ve saatlik grafikerde dikkat çeken bir fiyat formasyonu var. Formasyon boyun çizgisi üzerinde bulunuyoruz. Bu formasyonu eğitimlerde görmüştük. OBO formasyonunun boyun çizgisi 1394 seviyesinden geçmektedir. Piyasa ölçümü yaptığımızda formasyon gereği 1394 seviyesi aşağı kırıldığı takdirde 1359 seviyesi destek olarak görülmekte. Bunun sadece bir ihtimal olduğunu belirtmekte fayda var. Bu formasyon içerisinde işlem hacmini nasıl değerlendiriyorduk. Onunla ilgili çalışmayı size bırakıyorum.
Ali Erkan Tanacıoğlu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu eğitim dosyası veya rapor, Geist Trading Finansal Danışmanlık tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Geist Trading Finansal Danışmanlık, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Geist Trading Finansal Danışmanlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Geist Trading Finansal Danışmanlık ve tüm çalışanları herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım‐satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır.


Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Geist Trading Finansal Danışmanlık, raporların Internet üzerinden e‐mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Endeks Yorumu

Comments


bottom of page