top of page

BIST-100 Teknik Görünüm 5.4.2021


Endeks bu sabah negatif bir açılışla güne başlayarak gün içerisinde en düşük 1428 en yüksek 1443 seviyelerini görerek günü 1442 seviyesinden kapattı. Öğleden sonra gelen alımlarla piyasanın yükseldiğini gördük. Günlük bazda işlem hacmi düşük seyretti fakat yukarı yönlü hareketlerde işlem hacminde görülen artışlar olumlu.


Destek olarak 1430 - 1412 - 1394 seviyeleri önemli görünüyor. 1412 destek hattı haftalık ve aylık olarak önemli bir seviye. Bu seviye üzerinde kalıcılık sağlandığı sürece teknik olarak direnç seviyeleri önemli olabilir.


Direnç olarak 1464 - 1480 - 1496 seviyeleri yukarı yönlü hareketlerde izlenebilecek seviyeler olarak öne çıkmaktadır.


Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere kısa vadeli ortalamaların yukarı yönde toparlandığı görülüyor. İşlem hacmi uzun zamandır zayıf seyretmekte. İşle hacminin artış göstermesi teknik olarak yeni dirençleri gündeme getirebilir.
Ali Erkan Tanacıoğlu


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu eğitim dosyası veya rapor, Geist Trading Finansal Danışmanlık tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Geist Trading Finansal Danışmanlık, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Geist Trading Finansal Danışmanlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Geist Trading Finansal Danışmanlık ve tüm çalışanları herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım‐satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Geist Trading Finansal Danışmanlık, raporların Internet üzerinden e‐mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page