top of page

Haftalık Değerlendirme 28.03.2021

Güncelleme tarihi: 29 Mar 2021


Endeks cuma günü grafikte mavi çizgiyle gösterdiğimiz yükselen trend desteğine kadar düşüş gösterip bu seviyeden tepki vererek cuma günü 1382 seviyesinden kapattı.

Günlük bazda işlem hacmi zayıf seyrederken, hafta içerisinde işlem hacminin genel olarak arttığı görülüyor.


Alt periyotlarda iç içe fiyat formasyonlarını görüyoruz. Aşağıdaki grafikte formasyonu kırmızı kalın çizgiyle gösterdiğimiz OBO ve sınırlarını beyaz çizgiyle gösterdiğimiz TOBO formasyonları var. Tobo formasyonu yukarı kırıldı fakat alçalan trende takılarak 1391 direncinden geri çekildiği görülüyor. 1391 direnci yukarı kırıldığı takdirde 1405 direnç bölgesi teknik olarak formasyon hedefi görünmekte.


Bir diğer ihtimal OBO formasyonu, sarı renkte gösterdiğimiz boyun çizgisi 1356 seviyesinden geçekte. 1356 desteği aşağı kırıldığı takdirde 1288 seviyesi teknik olarak obo hedefi olarak görülmektedir. Eğitimlerde formasyon şartlarını incelemiştik. Hacim-fiyat ilişkisine lütfen dikkat.


Önümüzdeki hafta direnç olarak 1391 - 1405 - 1417 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ana dirençler ise en üstteki grafikte de gösterilmiş olan 1417 - 1464 - 1497 seviyelerinde bulunmaktadır.


Kısa vadeli destekler 1370 - 1356 olarak görülürken. Ana destekler 1356 -1346 - 1297 - 1265 olarak görülmektedir.


Aşağıda İnfo Yatırım tarafından hazırlanmış olan haftalık veri takvimini görüyorsunuz. Bu veriler daha önceden açıklanması beklenen verilerdir. Bunun haricinde gün içerisinde yaşanan haber akışlarının da önemli olduğunu vurgulamakta fayda var.
Ali Erkan Tanacıoğlu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu eğitim dosyası veya rapor, Geist Trading Finansal Danışmanlık tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Geist Trading Finansal Danışmanlık, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Geist Trading Finansal Danışmanlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Geist Trading Finansal Danışmanlık ve tüm çalışanları herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım‐satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır.


Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Geist Trading Finansal Danışmanlık, raporların Internet üzerinden e‐mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Endeks Yorumu

Comments


bottom of page