top of page

Sıkça Sorulan Sorular

 • geisttrading.com kimdir?
  Geisttrading.com internet sitesi GEIST TRADING DANIŞMANLIK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNE ait bir internet sitesidir.
 • geisttrading.com kaç kişilik bir ekiptir?
  Ekibimiz 5 kişiden oluşmaktadır.
 • geisttrading.com ne yapmaktadır?
  Sitemiz para ve sermaye piyasaları üzerine eğitim alabileceğiniz bir eğitim platformudur. Alanında uzman olan eğitimcilere eğitimler hazırlatarak site üzerinden yayınlar. Site üzerinden yayınlanan eğitimler haricinde yüz yüze birebir eğitimler, dönemsel olarak grup eğitimleri düzenler. Algoritmik trading konusunda şirket olarak yazılımlar geliştirir.
 • Eğitim süreci nasıl ilerlemektedir?
  Tüm eğitimlerde öncelikle teorik bilgiler aktarılmaktadır. Eğitim başladıktan sonra geisttading.com ve telegram ya da whatsap üzerinden eğitimlerde işlenen konularla ilgili olarak güncel analiz örnekleri 1 ay süreyle katılımcılarla paylaşılmaktadır. 1 Aylık gün içi eğitim süresi dolduktan sonra katılımcı dilerse ürünlerimiz sekmesinde site üyeliği alarak uzatabilir.Bu paylaşımlar öneri ya da yatırım danışmanlığı kapsamında olmayıp. Eğitimde görülen müfredatın dışına çıkılmamaktadır. Al-sat-tut tavsiyesi değildir. Amaç reel piyasa içerisinde katılımcının aktif öğrenmesini sağlamaktır. Güncel verilerle gün içi canlı eğitim yapılmaktadır. Katılımcı geisttrading.com veya telegram-whatsap ya da e-posta yoluyla soru sorabilir. Aynı yolla katılımcıya cevap verilir. Katılımcı eğitim sürecinde kendisine verilen ödevleri yaparak e-posta yoluyla ya da site üzerinden göndererek soru sorabilir. Aynı yolla cevap alabilir.
 • Eğitime katılanlarla olan soru-cevap-gün içi eğitim ne kadar sürmektedir?
  Katılımcılarla bir ay süre ile eğitim konuları dahilinde soru-cevap-gün içi eğitim devam etmektedir. Katılımcı isterse bu süreyi ürünlerimiz sekmesinden site üyelik paketi alarak aylık olarak uzatabilir.
 • Ödeme işlemini nasıl yapabilirsiniz?
 • Gün içi eğitim için örnek verebilir misiniz?
  Arkadaşlar 17 Mart akşamı FED açıklamaları olacak. 18 Mart da TCMMB açıklamaları olacak. ABD tarafında enflasyona dair açıklamalar piyasada volatiliteyi artırabilir. Eğer piyasa FED açıklamaları ile sakinleştirilmezse özellikle gelişmekte olan ülkelerin borsalarında ciddi hareketlenmeler olabilir. 18 Mart saat 14 gibi de TCMB faiz kararı var. Piyasa beklentisi faizin 100 baz puan artırılabileceği yönünde. Bu açıklamalar önümüzdeki 2 gün için önemli haber akışlarıdır. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde bugün dahil son 2 gündür bir geri çekilme var. Bu piyasadaki stresi biraz almış olsa da yeterli değil diye düşünüyorum. Yani o tarafta bir belirsizlik var. BIST-100 de birkaç gündür hacimsiz işlemler var. Muhtemelen yukarıda yazdıklarımdan dolayı belirsizlik altında pozisyon alınmak istenmiyor. Endeksin 1553 destek hattı üzerinde tutunmaya çalıştığını ve sıkıştığını yazmıştım. An itibariyle 1564 seviyesinde bulunan endeks direncine doğru bir atak yaptı yukarıda 1569 – 1575 – 1581 dirençleri önemli görünüyor. Destek olarak 1553 – 1544 – 1537 seviyeleri kısa vade için önemli seviyeler. Bu süreçte almış olduğunuz hisseler için belirlediğiniz stoplar e iz süren stoplar çalışmışsa ipin ucunu kaçırmamak adına bu stoplara uymakta fayda var. Almış olduğunuz eğitimin hakkını verin. Stop ve iz süren stop mekanizmaları hakkında çalışmalar yapmıştık. Lütfen dikkat. Eğer piyasada olumlu fiyatlamalar olursa zaten iz süren stoplarınız yükseleceği için eğer iz süren stoplar çalıştığında pozisyon kapatabiliyorsanız. O disiplini yakalayabildiyseniz zaten sorun yok demektir. Saygılar.
 • Herhangi bir eğitim almadan gün içi canlı seans eğitimlerine katılabilir miyiz?
  Gün içi canlı seans eğitimlerinin amacı eğitimlerde işlenmiş olan konular hakkında piyasadaki reel veriler ile analiz yapılmasına olanak tanımaktır.Bu sayede katılımcı sadece teorik bir eğitim almamış olup reel piyasa verileriyle analiz yapmayı öğrenecektir. Eğitim almadan gün içi canlı seans eğitimlerine katılmak tavsiye ettiğimiz bir durum değildir.Fakat kişiler teknik analiz ,temel analiz , algoritmik trading ,genel piyasa bilgisi ve yatırımcı psikolojisi konularında yetkin olduğunu düşünüyor ise ürünlerimiz kısmından kursiyer üyelik paketi satın alabilir.
 • Madem eğitimin gün içi reel kısmında canlı anlık grafikler ya da bilgiler, taramalar paylaşıyorsunuz bunları birebir alsak satsak para kazansak olmaz mı?"
  Yapılan tüm paylaşımlar, çizimler eğitimin bir parçasıdır. Size kazanç garantisi vermez. Ciddi zararlarda edebilirsiniz. Biz aracı kurum, portföy yönetim şirketi, banka, araştırma birimi ya da yatırım danışmanlığı birimi değiliz. Yetki verilmeyen kişi ya da kurumların alım satım önerisi vermesi suçtur. Yaptırımları büyüktür. Bir SPK bültenine konu olmak istemediğimiz gibi kimsenin vebalini de almak istemeyiz. Paylaşılan analiz örneklerindeki hisseler ya da türev ürünler yükseleceği ya da düşeceği için yapılmaz. Algoritmik sinyal örnekleri alım ya da satım sinyali değildir. Analiz yöntemleri hakkında şimdiye kadar verilen tüm eğitimler geçmişte olup bitmiş, hedefini görmüş formasyonlar sinyaller üzerinedir. Bu durum eğitime bir monotonluk, yüzeysellik katmasından dolayı eğitim amacına ulaşamamaktadır. Amacımız aktif olarak piyasayı analiz etmeniz konusunda bir eğitim almanız ve finansal okuryazarlığa katkı sağlamamızdır. Ayrıca sadece biz grafik, yorum paylaşmayacağız. Sizden de ödev mahiyetinde taleplerimiz olacak. Site üzerinden ya da e-posta yoluyla eğitim çalışmalarınızı bize atacaksınız. Uygun görüldüğü ve sizin onayınız olması durumunda onlarda örnek analiz olarak paylaşılacaktır. Uygun görülmesinden kasıt, eğitimde gördüğümüz analiz kriterlerinde anlatmış olduğumuz kurallara uygun bir analizin olup olmadığıdır.
bottom of page